
La 1.11.2025
Ovet klo 20
Liput: Early bird liput 30 € myynnissä 2.9.2025 asti (rajoitettu määrä)
K18
Legendaarinen Funky Elephant juhlistaa 30-vuotista taivaltaan lauantaina 1.11.2025 Korjaamolla rytmimusiikin täyttämässä illassa. Luvassa on monipuolinen kattaus livemusiikkia ja DJ:jä kolmella lavalla. illan aikana kuullaan muun muassa karismaattista soulia ja funkkia Emilia Siscolta sekä Funky Amigos DJ’ltä tuttua nostattavaa rytmiä.
Tapahtuman kruunaa Eternal Erectionin odotettu paluu esiintymislavoille. Myös tämä ikoninen kokoonpano täytti 30 vuotta ja tekee juhlakeikan pitkän tauon jälkeen – luvassa on hikistä groovea, iloa ja palavaa lavaenergiaa. Lisää artistijulkaisuja luvassa elokuun aikana. Tule mukaan juhlistamaan suomalaisen rytmimusiikkikulttuurin historiaa ja elinvoimaa ainutlaatuisessa tapahtumassa.
YLEINEN TAPAHTUMAINFO:
- Eteispalvelumaksu 3,8 € peritään ovella (korttimaksu).
- Paikan päällä on myynnissä korvatulppia 1 € /kpl.
- Korjaamon keikat ovat lähtökohtaisesti aina K18, ellei toisin mainita. Tapahtumatilat ovat anniskelualuetta ja niissä palvelee Korjaamon baari.
- Mikäli tapahtuma ei ole loppuunmyyty, myymme lippuja vielä tapahtuman sisäänkäynnin luona.
- Korjaamon yleisötilaisuudet Vaunusalissa, Kulmasalissa sekä Vintillä ovat esteettömiä. Vintille pääsee hissillä tilaan toisesta sisäänkäynnistä. Tiloissa ei ole erikseen koroketta pyörätuoleille. Avustajat pääsevät tapahtumiin maksutta sisään. Lisätietoja voi kysyä osoitteesta info@korjaamo.fi.