fbpx

OTA YHTEYTTÄ

Kulttuuritehdas Korjaamo on elävän kulttuurin koti vanhoissa tunnelmallisissa ratikkahalleissa Helsingin Töölössä.

Kulttuuritehdas Korjaamo
Töölönkatu 51 A-B, 00250 Helsinki

Ratikka Group Oy (Y-tunnus: 3161258-7)

Yhteystiedot

Ravintolapalvelut

ravintola@korjaamo.fi
+358 40 504 0942
Puhelinnumero käytössä ravintolan aukioloaikoina.

Korjaamo Kino

kino@korjaamo.fi
Korjaamo Kino on auki rajoitetuin aukioloin ja suosittelemme ottamaan yhteyttä sähköpostitse.

Ravintola

Hannele Eskelinen
Ravintolapäällikkö

Korjaamo Kino

Rosanna Jolkkonen
Kinokoordinaattori
rosanna.jolkkonen@korjaamo.fi

Tilapalvelut & Myynti

Minna Juutilainen
Myyntineuvottelija
+358 40 151 4049
minna.juutilainen@korjaamo.fi

Jarmo Heikura
Myyntipäällikkö
+358 40 099 6789
jarmo.heikura@korjaamo.fi

Ohjelma

Samppa Rinne
Ohjelmapäällikkö
+358 40 678 9119
samppa.rinne@korjaamo.fi

Tuotanto

Waltteri Jussila
Tuottaja (Musiikki, kulttuuritapahtumat)
+358 40 877 9829
waltteri.jussila@korjaamo.fi

Alina Pentikäinen
Tuottaja (Yritystapahtumat)
+358 50 3472 770
alina.pentikainen@korjaamo.fi

Tekniikka

Markus Wallo
Käyttömestari
+358 50 355 3400
markus.wallo@korjaamo.fi

Joonas Genral
Äänimestari
+358 045 114 2687
joonas.genral@korjaamo.fi

Valtteri Mustalahti
Valomestari
+358 40 525 7649
valtteri.mustalahti@korjaamo.fi

Markkinointi ja viestintä

Iija Eloranta
Markkinointi- ja viestintäkoordinaattori
+358 44 700 8822
iija.eloranta@korjaamo.fi

Hallinto

Katja Leppäkoski
Johtaja
+358 40 151 3058
katja.leppakoski@korjaamo.fi

Kati Karppinen
Talous- ja hallintoassistentti
+358 45 169 4779
kati.karppinen@korjaamo.fi

Laskutustiedot

HUOMIOITTEHAN ETTÄ LASKUTUSTIETOMME OVAT MUUTTUNEET 20.05.2022 ALKAEN.

Ratikka Group Oy laskutusohje ja pankkiyhteystiedot

Verkkolasku

Operaattori: Apix Messaging Oy (003723327487) Verkkolaskuosoite: 003731612587
OVT-tunnus: 003731612587

Sähköpostiskannaus (pdf)

003731612587@procountor.apix.fi

Paperilasku

Ratikka Group Oy (Apix skannauspalvelu)
PL 16112
00021 LASKUTUS

Aukioloajat

AVOINNA
MA 11 – 14
TI 11 – 21
KE-TO 11 – 23
PE 11 – 01
LA 12 – 01
SU suljettu

LOUNAS
MA-PE 11–14

ITALIAN BISTRO MENU
TI-TO 16–21
PE 16–22
LA 12–22

Keittiö on suljettu lounaan päättymisen ja bistron aukeamisen välillä, mutta baari palvelee aina ravintolan aukioloaikoina.
Pilkku 30 min ennen sulkeutumista.

POIKKEUSAUKIOLOT
23.–26.12. suljettu

Kysyttävää, palautetta? Täytä lomake!

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.