EVE feat. Jimmy Westerlund – Hitit & tarinat -soolokiertue

La 30.1.2027 Vintti
Liput: ennakkoon 26,5 € / ovelta mikäli jäljellä 29 €
Ovet 19:00
Showtime 20:00
K18

Kevään 2027 storyteller-tyylisen kiertueen ideaksi muokkautui 90 minuuttinen kokonaisuus, jossa Eve esittää akustisesti hittejään koko uransa varrelta sekä avaa niiden taustoja ja tarinoita tyylilleen uskollisena, suorasukaisesti ja hauskasti.

Hitit & tarinat -kiertueelle lupautui mukaan EVE-bändin huippukitaristi Jimmy Westerlund.

80- ja 90-luvulla suurta suosiota sooloartistina, sekä Dingon alkuperäisenä basistina, nauttinut Eve teki 2026 keväällä näyttävän paluun uudella ”Viimeinen mohikaani” -albumillaan, sekä loppuunmyydyillä keikoillaan nimekkään bändinsä kera.

Älä vaienna kipua (albumilta Viimeinen mohikaani)

Kaikki kaunis katoaa (albumilta Viimeinen mohikaani)


YLEINEN TAPAHTUMAINFO:

  • Eteispalvelumaksu 3,9 € peritään ovella (korttimaksu).
  • Paikan päällä on myynnissä korvatulppia 2 € /kpl.
  • Korjaamon keikat ovat lähtökohtaisesti aina K18, ellei toisin mainita. Tapahtumatilat ovat anniskelualuetta ja niissä palvelee Korjaamon baari.
  • Mikäli tapahtuma ei ole loppuunmyyty, myymme lippuja vielä tapahtuman sisäänkäynnin luona.
  • Korjaamon yleisötilaisuudet Vaunusalissa, Kulmasalissa sekä Vintillä ovat esteettömiä. Vintille pääsee hissillä tilaan toisesta sisäänkäynnistä. Tiloissa ei ole erikseen koroketta pyörätuoleille. Avustajat pääsevät tapahtumiin maksutta sisään. Lisätietoja voi kysyä osoitteesta info@korjaamo.fi.

Event Details
Event Details