Pixel Pulse K-pop Show -S-

la 28.11.2026
Ennakkoon: 26,00 € / Ovelta: 28,00 €
Ovet: 13:00
Showtime: 14:00
Ikärajaton
Saatavilla

Pixel Pulse tuo lavalle K-pop-estetiikkaa, huippuenergiaa ja moderneja hittejä. Shown teemat ovat ajankohtaisia ja soveltuvat lapsille ja nuorille!

Pixel Pulse pelastaa maailman – Valmistaudu lumoavaan kokemukseen, kun Pixel Pulse astuu lavalle tarjoamaan unohtumattoman esityksen, täynnä energiaa ja jännittäviä seikkailuja.

Lähde tyttöbändin mukaan, heidän aloittaessa sarjan jännittäviä tehtäviä Miss Universumin pelastamisesta asteroidin pysäyttämiseen, samalla esittäen listojen kärkihittejä häikäisevällä koreografialla.

Tämä on enemmän kuin pelkkä konsertti – tämä on vauhdikas matka, joka pitää sinut tuolisi reunalla, huutamassa iloisesti lisää. Ethän missaa tätä upeaa tapahtumaa, jossa musiikki kohtaa seikkailun.
Pixel Pulsen missiona on tuoda lavalle puhdasta energiaa, iloa ja yhteishenkeä! Show:n visuaalisuus ammentaa suoraan digitaalisista maailmoista ja modernista pop-kulttuurista.
Pixel Pulse luo ympärille massiiviset bileet, joissa jokainen katsoja on osa ryhmää – täällä ei kukaan jää seinäruusuksi!

Tilaisuus on ikärajaton


HUOM! Uusi päivä!

Jo ostamasi liput käyvät uudelle päivämäärälle (28.11.) ja uuteen tilaan sellaisenaan. Sinun ei tarvitse vaihtaa lippua uuteen.

Jos uusi ajankohta ei sovi ja sinulla on jo lippu: Mikäli uusi esityspäivä ei sovi sinulle, sinulla on oikeus palauttaa lippusi ja saada rahasi takaisin. Olet saanut Lippu.fi:ltä sähköpostia palautusohjeineen.


Korjaamon yleinen tapahtumainfo

  • Eteispalvelumaksu 3,9 € peritään ovella (korttimaksu).
  • Korjaamon keikat ovat lähtökohtaisesti aina K18 ja niissä on seisomakatsomo, ellei tapahtuman tiedoissa toisin mainita.
  • Korjaamolla noudatetaan turvallisemman tilan periaatteita.
  • Tapahtumatilat ovat anniskelualuetta ja niissä palvelee Korjaamon baari.
  • Mikäli tapahtuma ei ole loppuunmyyty, myymme lippuja vielä tapahtuman sisäänkäynnin luona.
  • Korjaamon yleisötilaisuudet Vaunusalissa, Kulmasalissa sekä Vintillä ovat esteettömiä. Vintille pääsee hissillä tilaan toisesta sisäänkäynnistä. Vintillä ei ole esteetöntä wc-tilaa, mutta muissa tiloissa on. Avustajat pääsevät tapahtumiin maksutta sisään. Tiloissa ei ole erikseen koroketta pyörätuoleille. Tarkemmat esteettömyystiedot löytyvät täältä. Lisätietoja voi kysyä osoitteesta [email protected].
  • Korjaamolla ei ole käytössä induktiosilmukkaa.
  • Järjestelmäkameralla kuvaamiseen tulee ennalta kysyä lupa esiintyjältä. Ole yhteydessä [email protected]
  • Paikan päällä on myynnissä korvatulppia (2 €/kpl).

Pixel Pulse K-pop Show -S-

Liity Korjaamon kavereihin